Nasıl Arkalarında Duracak

Oluşturma 10 Aralık 2014 Kategori Köşe Yazıları İzleme 320

12 yıldır iktidar da olan AK Parti artık bazı konular da halk tarafından sorgulanmaya başlandı. Sorgulanmak ötesinde AK partiye şüpheyle bakılmaya başlandı. 12 yıldır iktidar da olmanın getirdiği sıkıntılar partiyle ilgili halkın kafasın da bir takım soru işaretleri oluşturdu.

Nedir, hangi sıkıntılar, hangi konular bunlar diyeceksiniz.

 Mesela yolsuzluklar.

Mesela PKK ve onun elebaşsına verilen tavizler ve ”Süreç” adı altın da gelinen nokta. 

Mesela 1000 odalı cumhurbaşkanlığı sarayı. 

Mesela aşırı partizanlık yapmalar, açık açık taraf olmalar, politik dayatmalar. 

Örnekler çoğaltılabilir.

Sohbet ortamlarında dün hiç düşünmeden AK Partiye hem rey veren, hem de savunan insanlar bu gün biz yanılmışız diyebiliyorlar. AK parti umduğumuz gibi bir parti değilmiş diyebiliyorlar.

Konulardan biri olan, bu gün adı yolsuzluklarla anılan dört bakanla ilgili AK parti savunacak ne bulacak.  Bu bakanların nasıl arkasın da duracak. Nasıl bu bakanlarla ilgili yolsuzluk yapmamışlardır diyebilecek. Yoksa AK Parti bunlar benim geçmişte ki bakanlarımdı, ben bunları “Yedirtmem” diyerek olayların üstünümü örtecek.

 Daha dur bakalım açığa çıkan, mahkemeye akseden her hangi bir şey yok orta da diyeceksiniz.

 Ben de diyorum ki bakalım bu bakanlarla ilgili meclis Yüce divan yolunu açabilecek mi. Yargılanmalarına izin verilecek mi. Yoksa çoğunluğa sahip olan AK Parti yine her zaman olduğu gibi olayın üstünü kapatma yoluna mı gidecek.

Meclis soruşturma komisyonun da bunların yaptığı savunmalar bakıyoruz da ele alınacak bir tarafları yok.  Ne söylediklerini bilmiyorlar. Bunlar banka hesaplarına giren milyon milyon paraların, dolarların nerden gelip nereye gittiğinin bile izahını yapamıyorlar.

Bu güne kadar AK Parti yaptığı politikalar da hep çifte standart uyguladı.

AK Parti iktidarı boyunca muhalefeti, karşıt görüşlü olanları hep ezmesine,sindirmesine  rağmen, eğer konu kendilerini ilgilendiriyorsa, AK partinin bir politikacısını, bir bürokratını, AK Partili bir iş adamını ilgilendiriyorsa konunun üstü her şeye rağmen kapatıldı.

Yine bu olayda da aynısı mı olacak.  

AK Partinin dünkü genel başkanı ve 12 yıllık başbakanı, bu günün de cumhurbaşkanı olan Sayın Tayyip Erdoğan hem AK Parti politikalarını hem de ülke gündemini dün olduğu gibi bu gün de belirlemeye devam ediyor. 

Cumhurbaşkanı olmasına rağmen, tarafsız olması gerekirken hala meydan meydan geziyor ve parti politikası yapıyor. Cumhurbaşkanlığı süresince yaptığı konuşmaklarda başbakanken verdiği mesajları vermeye de devam ediyor.

Geçmişe baktığımız da, bu dört bakanlarla ilgili gelişmeleri bu günle birleştirdiğimiz de onca kokuşmuşluğa rağmen yine aynı yolun izleneceği, yine taraf olunacağının endişesi var içim de. 

Ama hep söylediğimi yine tekrarlıyorum. Halk AK Parti politikalarını eleştirmeye başladı, sorgulamaya başladı ama onun yerine koyacağı alternatif bir partiyi hala bulmuş değil.

 AK Parti için rahatlık biraz da burdan gelse gerek. 

Ali Açıkgöz

Ali Açıkgöz

Leave a comment

You are commenting as guest. Optional login below.

Yorumlar

Ne kadar ne verebileceklerse....

Super User Super User 09. Kasım, 2014 |

Allah rahmet eylesin

Super User Super User 09. Kasım, 2014 |

her ne kadar hayvanseverlerin tepkisini alsada

Super User Super User 09. Kasım, 2014 |

Yerköy adına sevindirici bir durum.

Super User Super User 09. Kasım, 2014 |

Hayırlı ugurlu olsunb

Super User Super User 09. Kasım, 2014 |