Yozgat Namaz
Vakitleri
İmsak
06:25
Güneş
07:53
Öğle
12:56
İkindi
15:26
Akşam
17:48
Yatsı
19:11
Slider

Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
2020-01-17
YOZGAT
HAVA DURUMU
PlayPause
Slider
CANLI BORSA
DOLAR
%0,47
%0,02
%0,61
%0,16
%-0,11
5,884
6,530
7,677
120.8
294,3
EURO
ALTIN
BİST
FAİZ

booked.net

Slider

Yozgat'ta polis ve jandarma alkol kontrolü yaptı

Oluşturma 03 Ocak 2015 Kategori Yozgat Haberleri İzleme 977

Yozgat'ta polis ve jandarma alkol kontrolü yaptı

Vatandaşların çoğu yeni yıla ailesi ve sevdikleriyle girmenin mutluluğunu yaşarken polis, jandarma, hastanede çalışan sağlık personeli, temizlik işçileri ve basın mensupları ise yılbaşını çalışarak geçirdi.
Yozgat'ta polis yeni yılda şehrin en işlek yerleri olan Lise Caddesi ve Meydan'da uygulama yaparak sürücüleri alkol kontrolünden geçirdi. Uygulamada bir sürücüye otomobilinin camlarının filmli ve abartı egzoz takılı olması nedeniyle ceza kesildi. İl Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri ise Yozgat Şefaatli yolunda uygulama yaparak sürücüleri alkol kontrolünden geçirdi.
Şehrin temizliğini yapan belediye temizlik işçileri de yılbaşını çalışarak geçirdi. Temizlik işçileri, "Biz şehrimizin temizliği için çalışıyoruz. Tabii ki gönül evimizde ailemizle yeni yıla girmeyi isterdik, fakat ekmek parası, mecburen işimizi yapıyoruz." dedi. Belediye Temizlik İşleri Müdürü Bülent Ünal’da yeni yılın kendileri için diğer günlerden bir farkının olmadığını belirterek şehrin temizliği için yaz kış demeden çalıştıklarını ifade etti.
112 Acil Servis Komuta Kontrol Merkezi'nde çalışan personel ve görevliler nöbetlerini tutarken, acil servislerde görevli doktorlar ise gelen hastaları muayene edip sağlık hizmeti sundu. 112 Komuta Kontrol Merkezi'nde görevli Dr. Adem Çelik, yeni yılın kendileri için diğer günlerden bir farkının olmadığını ifade ederek, nöbetçi olduğu için yılın son gününü çalışarak geçirdiğini söyledi. 
ÜLKÜCÜLER MEKKE’NİN FETHİNİ KUTLAYIP ÜLKÜCÜ YEMİNİ ETTİ
Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan Ülkücüler ise Ülkücü yemini etti. Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman, 31 Aralık Mekke’nin fethinin yıldönümü olduğunu belirterek, yılbaşını kutlamayacaklarını söyledi. Küçükduman, "Peygamber Efendimiz (sav) bizzat ‘başka milletlere özenen o millettendir’ hadisi şerifi üzerine biz Ülkücüler olarak yılbaşını kesinlikle kutlamayacağız. Her zaman Türk İslam Ülküsü davasının sancaktarı olacağız." dedi. 

Paylaşmak için daha fazla? (İsteğe bağlı)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview:
Slider