Ünlüsoy: Çocuklarımıza her zaman gereken önemi vermeliyiz

Oluşturma 03 Ocak 2015 Kategori Yozgat Haberleri İzleme 1055

Ünlüsoy: Çocuklarımıza her zaman gereken önemi vermeliyiz

Yozgat Uçan Balon Kreş ve Gündüz Bakım Evi Müdürü Tülay Ünlüsoy, çocukların geleceğe daha iyi hazırlanmalarında ailelere büyük görevler düştüğünü belirterek çocuklara her zaman gereken önemin verilmesi gerektiğini söyledi.

Yozgat ve ilçelerde eğitim faaliyetini sürdüren kreş yöneticileri Uçan Balon Kreş ve Gündüz Bakım Evi öncülüğünde bir araya gelerek yaptıkları çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu. Kreş yöneticileri adına ortak bir açıklama yapan Uçan Balon Kreş Müdürü Tülay Ünlüsoy, çocuklara daha güzel eğitim verilmesi adına ne gibi çalışmalar yapılması gerektiğini kreş yöneticileri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduklarını belirtti. Ünlüsoy, "İlimizde ilk defa ilçe kreş yöneticilerimizin katılmasıyla bir araya gelme imkanı bulduk. Bu tür birliktelikler birlik beraberlik adına kaynaşmaya da vesile oluyor. Bu bakımdan bundan sonra kuracağımız bir dernekle, faaliyetlerimizi aynı çatı altında sürdürmeyi düşünüyoruz." dedi.

"Ağaç yaş iken eğilir" ata sözünün çocuklar için çok güzel bir örnek olduğunu vurgulayan Ünlüsoy, "Ata sözünden de anlaşılacağı üzeri çocuk küçük yaşta bütün bilgileri alabilir. Her şeyi öğrenme merakı sınır tanımaz hafızasının doğru ve güzel şeylerle dolması geleceğinin şekillenmesinde büyük rol oynayacaktır. Belirli bir ergenlik yaşına geldiğinde bizler ve ebeveynler isteseler de çocuklarının üzerinde fazla bir etkisi olamayacaktır. Örneğin bir inşaatın temeli ne kadar sağlam olursa üzerine inşa edilen katlara karşı dayanıklı olur. Bu yüzden çocuklarımıza küçük yaştan itibaren gereken önemi vermeliyiz." diye konuştu.

İlk yorumu siz yazın!

Paylaşmak için daha fazla? (İsteğe bağlı)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview:
Slider
Slider
Slider

Please publish modules in offcanvas position.