Sanat Tiyatrosu kuruluş yıl dönümünü kutladı

Oluşturma 03 Ocak 2015 Kategori Yozgat Haberleri İzleme 1052

Sanat Tiyatrosu kuruluş yıl dönümünü kutladı

Yozgat'ta belediye bünyesinde geçen yıl kurulan Sanat Tiyatrosu Topluluğu, kuruluşunun birinci yılını, sahnelediği oyunla kutladı. 

Yozgat Belediyesi bünyesinde, geçen yıl aralık ayı içerisinde kurularak çalışmalarına başlayan Sanat Tiyatrosu Topluluğu, ilk olarak 'Erkekler Köyü' adlı oyunu sahneledi. Bir yıl boyunca Yozgat merkez ve bağlı ilçelerinde oyunu sahneleyen ve beğeni toplayan topluluk, yeni sezona 'Hamiyet Yıkılmasın' adlı oyunla 'merhaba' derken, birinci kuruluş yıl dönümünü de bu oyunla kutladı. 

Yozgat Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahnelenen oyunu Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve çok sayıda tiyatro sever izledi. Refik Erduran'ın yazdığı, Burak Öngel'in yönettiği bir devlet tiyatrosu eseri olan 'Hamiyet Yıkılmasın' oyunu ile başlayan topluluk, bu sezona bir başka devlet tiyatrosu eseri olan Ahmet Kutsi Tecer'in yazdığı 'Köşebaşı' isimli oyunu da sahnelemeye hazırlanıyor. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat'ta kültür ve sanat alanında etkinliklerin artırılmasını istediklerini belirterek, Belediye bünyesinde faaliyetini sürdüren Sanat Tiyatrosu Topluluğu'nun il merkeziyle birlikte ilçelerde düzenli olarak oyunlar sahneleyerek, tiyatro severlere yerleşik bir tiyatro imkanı sunmaya çalışacağını söyledi.

İlk yorumu siz yazın!

Paylaşmak için daha fazla? (İsteğe bağlı)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview:
Slider
Slider
Slider

Please publish modules in offcanvas position.