Maceracı Murat Yeni, memleketi Yozgat’ın yemek kültürünü tanıtacak

Oluşturma 03 Ocak 2015 Kategori Yozgat Haberleri İzleme 1408

Maceracı Murat Yeni, memleketi Yozgat’ın yemek kültürünü tanıtacak

Anadoluyu karış karış gezerek o yörenin yemek kültürünün yanı sıra doğal güzelliklerini ve zenginliklerini dünyaya tanıtan Maceracı programının bu haftaki durağı Yozgat oldu. Programın sunucusu Murat Yeni'nin de memleketi olan Yozgat'ta desti ve tandır kebabının yanı sıra kuzu dolmasının hazırlanışı ve servisi de uygulamalı olarak gösterilecek. 

Yozgat'ın yöresel lezzetini 4 metrelik dev desti ocağında Türkiye'ye tanıtmak üzere kente gelen Maceracı Murat Yeni, program çekimleri için ilk önce Zafer Türk Mutfağı'nın konuğu oldu. Zafer Türk Mutfağında desti kebabının çekimlerini yaptıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Yeni, Yozgatlı olmanın bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, kendi memleketinin yöresel lezzetlerini tanıtmanın heyecan verici olduğunu söyledi. Yeni, "Yozgat'ta çok kez program yaptık. Zafer Türk Mutfağı ilimizin yöresel lezzeti desti kebabını dev desti ocağında halkın damak tadına sunması benim ve ekibimin ilgisini çekti. Bizde bu lezzeti Türk halkına duyurmak için bugünkü durağımız olarak ilk önce Yozgat'ta Zafer Türk Mutfağını seçtik. Daha sonra Destan Restoranına konuk olduk orada ilimizin meşhur tandır kebabı tanıtımını yaptık. Her yöremizin kendine has kebabı vardır fakat Yozgat’ın desti ve tandır kebabının tadı bir başka güzel. Merkezdeki çekimlerimizin tamamlanmasının ardından Sarıkaya İlçemizde kuzu dolması ve yine yöresel yemeklerimizin tanıtımını yaptık. İlçemiz Tarihi Roma Hamamı ile önemli bir değere sahip burada Roma Hamamının bulunduğu alanda arabaşı yemeğini ve diğer yemek çeşitlerini tanıttık. Bu vesile ile bize yakın ilgi gösteren başta Sarıkaya Belediye Başkanımız Ömer Açıkel ve Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yıldız, bizi ekibimizle ağırlayan konuk eden Yozgat Galata Çamlık Otel sahibi Sedat Sefa Yılmaz ve Sarıkaya Mehmetoğulları Otele, Zafer Türk Mutfağı sahibi Zafer Özışık’a, Destan Restorant sahibi Adnan Akça’ya kısacası Yozgatlı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Murat Yeni, Yozgat’ta çekimleri tamamlanan Maceracı programının 15 Ocak tarihinde STV ekranında izleyiciler ile buluşacağını ifade etti. 

İlk yorumu siz yazın!

Paylaşmak için daha fazla? (İsteğe bağlı)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview:
Slider
Slider
Slider

Please publish modules in offcanvas position.