Yozgat Namaz
Vakitleri
İmsak
06:24
Güneş
07:52
Öğle
12:56
İkindi
15:27
Akşam
17:49
Yatsı
19:12
Slider

Hafif Kar Yağışlı
Hafif Kar Yağışlı
2020-01-18
YOZGAT
HAVA DURUMU
PlayPause
Slider
CANLI BORSA
DOLAR
%0,55
%0,05
%0,78
%0,02
%0,39
5,889
6,532
7,666
121.4
294,8
EURO
ALTIN
BİST
FAİZ

booked.net

Slider

Kazada ölen arkadaşları için yol kapatıp eylem yaptılar

Oluşturma 10 Aralık 2014 Kategori Yozgat Haberleri İzleme 589

Kazada ölen arkadaşları için yol kapatıp eylem yaptılar

Yozgat’ta Bozok Üniversitesi öğrencileri, kampüs alanı içerisinden geçen yolda trafik kazasında hayatını kaybeden arkadaşları İsmail Say için Yozgat-Kayseri karayolunu trafiğe kapatarak eylem yaptı. 

Yozgat’ta 6 Aralık Cumartesi günü kampüs alanı içerisinde yurttan çıkıp yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden üniversitesi öğrencisi İsmail Say'ın trafik kazası geçirdiği yere karanfil bıraktı. 
Daha sonra öğrenciler ellerinde pankartlarla yürüyerek kampüsü ikiye bölen yolu trafiğe kapattı. Öğrenciler, Emniyet Müdürü Saim Akpınar’ın yolda gerekli trafik tedbirlerinin artırılacağını söylemesi üzerine eyleme son verdi.

Bozok Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Celalettin Şahbaz, yaptığı açıklamada, elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ikinci sınıf öğrencisi İsmail Say’ın vefatından dolayı toplandıklarını söyledi. Şahbaz, "Bozok üniversitesi kurulduğu günden itibaren kampüs alanından geçen şehirler arası yolun güvenlik zafiyeti oluşturduğu hepimiz tarafından bilinmektedir. Bu konu değişik çevreler tarafından birçok kez dile getirildiği halde şuana kadar tatmin edici bir sonuç alınamamıştır. Bunun sonucunda birçoğu yaralanmalarla sonuçlanan trafik kazası meydana gelmiş ve son olarak da gencecik bir fidanımızı kaybetmemize neden olmuştur. Kampüs yolu hem acemi sürücülerin eğitim yaptıkları bir yol hem de sanayi esnafının test pisti durumundadır. Ayrıca mevcut yoldaki trafik durumu günlük binlerle ifade edilen geçişler göz önünde bulundurulduğunda hayatı tehlikenin boyutları tasavvur sınırlarını aşmaktadır. Bu nedenle kampüs alanı içerisinden geçen kısmın bir an önce kampüs alanı dışına alınması zorunluluğu ortaya çıkmaktadır." diye konuştu.

İlk yorumu siz yazın!

Paylaşmak için daha fazla? (İsteğe bağlı)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview:
Slider