Yozgat Namaz
Vakitleri
İmsak
06:25
Güneş
07:53
Öğle
12:56
İkindi
15:26
Akşam
17:48
Yatsı
19:11
Slider

Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
2020-01-17
YOZGAT
HAVA DURUMU
PlayPause
Slider
CANLI BORSA
DOLAR
%0,47
%0,02
%0,61
%0,16
%-0,11
5,884
6,530
7,677
120.8
294,3
EURO
ALTIN
BİST
FAİZ

booked.net

Slider

Hayırsever iş adamı Şahin, Kur’an kursu öğrencilerine giysi ve altın hediye etti

Oluşturma 22 Aralık 2014 Kategori Yozgat Haberleri İzleme 576

Hayırsever iş adamı Şahin, Kur’an kursu öğrencilerine giysi ve altın hediye etti

Yozgat’ta hayırsever iş adamı Bilal Şahin, kendi isminin verildiği Bilal Şahin Hafız Kur’an Kursu'nda yatılı olarak hafızlık eğitimi gören öğrencilere giysi ve altın hediye etti. 

Yozgat’a, eğitim başta olmak üzere kendini hayır işlerine adayan hayırsever iş adamı Bilal Şahin, kendi isminin verildiği Bilal Şahin Hafız Kur'an Kursu'nda yatılı olarak hafızlık eğitimi gören öğrencilere takım elbise, ayakkabı, mont, gömlek, pantolon, tişört, çorap, saat ile cübbe ve sarık hediye etti. Şahin, ayrıca öğrencileri ve Kur’an kursu hocalarını tam, yarım ve çeyrek altın ile ödüllendirdi. Yozgat Kraft Torba Misafirhanesi'nde Kur'an kursu öğrencileri ve hocalarını misafir eden Şahin, öğrencilerle birlikte öğle yemeği yedi.

Hayırsever iş adamı Bilal Şahin, yemek sonrası yaptığı konuşmada, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sas) “Kur’ân-ı güzel okuyan ve amel eden kişi şerefli ve saygılı olan katip, meleklerle beraberdir.”, “Kur’an okuyunuz. Çünkü Kur’an, kıyamet gününde kendisini okuyanlara şefaatçi olarak gelecektir.” Hadisi şerifi ile Kur'an okumanın insanlara güzel vasıflar sağladığını anlattı. Şahin, “Burada eğitim gören hafızlarımız inşallah Allah’ın kelamını öğrenip, daha sonra da Allah’ın kelamını başkalarına öğreterek yayacaklardır. Bizler de bu öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamak, onların eğitimlerine devam etmeleri için elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimize Allah kelamını öğreten hocalarımıza ve burada eğitim alan öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Kur'an kursu hocası Muhammet Köksal da katkılarından dolayı hayırsever iş adamı Şahin’e teşekkür ederek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sas) “Kim, bir Müslümanın sıkıntısını giderip, onu sevindirirse, Allahü teala, kıyamette en sıkıntılı anlarda, onu sıkıntılardan kurtarır” hadisi şerifini hatırlattı. Köksal, “Başka bir hadisi şerifte ise ‘Allah’ü tealanın farzlardan sonra en çok sevdiği iş, bir mümini sevindirmektir.’ Bugün burada hayırsever iş adamımız Bilal Şahin Bey, Kur’an öğrenen çocuklarımızı sevindirdi. Kendisinden Allah razı olsun. Daha önce de Kur'an kursumuzun doğalgaz sorununu da çözmüştü, bunun için de ayrıca teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kur'an kursu öğrencileri de kendilerine sıcak bir ortam sağlayan ve her zaman kendilerine destek olan iş adamı Şahin’e teşekkür etti. Şahin, ayrıca Kur'an kursu öğrencilerini toplu olarak kaplıcaya götürme sözü verdi. 

İlk yorumu siz yazın!

Paylaşmak için daha fazla? (İsteğe bağlı)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview:
Slider