Yozgat Namaz
Vakitleri
İmsak
06:24
Güneş
07:52
Öğle
12:56
İkindi
15:27
Akşam
17:49
Yatsı
19:12
Slider

Hafif Kar Yağışlı
Hafif Kar Yağışlı
2020-01-18
YOZGAT
HAVA DURUMU
PlayPause
Slider
CANLI BORSA
DOLAR
%0,55
%0,05
%0,78
%0,02
%0,39
5,889
6,532
7,666
121.4
294,8
EURO
ALTIN
BİST
FAİZ

booked.net

Slider

Hami-Yet Annelerine Ahşap Yakma Kursu

Oluşturma 13 Aralık 2014 Kategori Yozgat Haberleri İzleme 688

Hami-Yet Annelerine Ahşap Yakma Kursu

Açılan kursun Hami-Yet projesinin etkinliklerinden sadece bir tanesi olduğunu vurgulayan Yazıcı, “24 Kasımda başlayıp Haziran ayına kadar devam edecek olan kursumuza 15 Hami-Yet annemiz devam ediyor. Kurs sonunda annelerimize sertifika verilecek. Kursu tamamlayıp belgelerini alan anneler dilerlerse çalışma hayatına atılarak aile bütçelerine katkıda bulunabilecekler ve annelerimiz kendi ayakları üzerinde durabilecek” dedi.

Kurslar Sosyalleşmeye Vesile Oluyor

Hamiyet projesi kapsamında 5 ana faaliyetin yürütüldüğünü dile getiren Vali Yazıcı “Proje kapsamında birçok faaliyetimiz bulunuyor. Bugünkü burada devam eden uygulamamız Hamiyet annelerine yönelik el becerilerini geliştirme ve boş zamanlarını değerlendirmeye yönelik bir faaliyet. Burada annelerimiz bir araya gelerek, bir hoca hanım eşliğinde ahşap yakma kursu alıyorlar. Kurs 3 hafta önce başlamasına rağmen, annelerimiz büyük yol kat etmiş ve çok güzel eserler ortaya koymuş. İlerleyen günlerde daha güzel şeyleri ortaya koyacaklarından eminim. Sosyalleşme acısından da kurslarımızın büyük artısı var. Annelerimiz hem boş zamanlarını böyle güzel faaliyetlerle değerlendiriyorlar hem de bir birleri ile sohbet edip sosyalleşiyorlar” şeklinde konuştu.

Annelerimiz Kendi Ayakları Üzerinde Durabilecek

Bir faaliyeti icra ederken amacın sadece öğrenmek olmadığını ve öğrenmenin yanında bu öğrenilen bilgileri en iyi şekilde değerlendirmenin gerektiğini dile getiren Vali Yazıcı “Bu kursta öğrendiğimiz ve öğreneceğimiz değerli bilgileri kurs sonunda değerlendirelim. Özellikle yaz mevsiminde Yozgat’a gelen yerli ve yabancı turistlerin hediye ihtiyaçlarını karşılama noktasında bir fırsat var.  Kurslar sayesinde kendilerini geliştiren annelerimiz bu fırsatı değerlendirebilir. Yetenek isteyen ahşap yakma sanatının imalatını yapan anneler satışını yaparak gelir elde edebilir” diye konuştu. 

Vali Yazıcı, Hami-Yet projesi kapsamında ekonomik, sosyal ve kültürel alanda çalışmaların aralıksız devam edeceğini kaydetti..

İlk yorumu siz yazın!

Paylaşmak için daha fazla? (İsteğe bağlı)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview:
Slider