Yozgat Namaz
Vakitleri
İmsak
06:24
Güneş
07:52
Öğle
12:56
İkindi
15:27
Akşam
17:49
Yatsı
19:12
Slider

Hafif Kar Yağışlı
Hafif Kar Yağışlı
2020-01-18
YOZGAT
HAVA DURUMU
PlayPause
Slider
CANLI BORSA
DOLAR
%0,55
%0,05
%0,78
%0,02
%0,39
5,889
6,532
7,666
121.4
294,8
EURO
ALTIN
BİST
FAİZ

booked.net

Slider

BÜ Hastanesi'nde deprem ve yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı

Oluşturma 24 Aralık 2014 Kategori Yozgat Haberleri İzleme 786

BÜ Hastanesi'nde deprem ve yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı

Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Belediye İtfaiye Müdürlüğü ve üniversite hastanesi 112 Acil servis ekipleri tarafından, hastane çalışanlarını olası bir yangın durumuna karşı bilinçlendirmek amacıyla deprem, yangın, tahliye ve kurtarma tatbikatı yapıldı. Tatbikatta senaryo gereği yangına ilk müdahale, hasta ve çalışanların tahliyesi, yüksek katlardan hastaların nakledilmesi uygulamalı olarak gerçekleştirildi.
Tatbikatta Hastanede siren çalarak yangın alarmı veren itfaiye ve AFAD ekipleri, temsili hastaların en kısa sürede tahliye edilmesini sağladı. Hastanede çıkan temsili yangından dolayı yüksek katlarda mahsur kalan sağlık personelleri ve hastalar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından sedye ve halatlarla itfaiye aracının merdivenleri ile kurtarıldı. Yaralılar, 112 Acil Servis ekipleri tarafından sağlık kurumuna sevki edildi.
Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kara, tatbikatın gerçeğini aratmadığını ve çok faydalı geçtiğini söyledi. Dr. Kara, "6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu’na göre kamu kurum ve kuruluşları çalıştırdıkları personel sayısına bakmaksızın afet ve acil durumlarda gerekli personeli istihdam etmek ve mevcut personelin de eğitimini sağlamakla yükümlüdür. Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi olarak bu kanun çerçevesinde İtfaiye Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Hastanemiz işbirliğinde yangın deprem gibi olası afet durumlarında personel ve hasta tahliyesi içerikli tatbikat gerçekleştirdik. Personel ve hastalarımızı bilinçlendirmek adına bu tür tatbikatları periyodik aralıklarla uygulamaktayız."dedi.

İlk yorumu siz yazın!

Paylaşmak için daha fazla? (İsteğe bağlı)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview:
Slider