Yozgat Namaz
Vakitleri
İmsak
06:24
Güneş
07:52
Öğle
12:56
İkindi
15:27
Akşam
17:49
Yatsı
19:12
Slider

Hafif Kar Yağışlı
Hafif Kar Yağışlı
2020-01-18
YOZGAT
HAVA DURUMU
PlayPause
Slider
CANLI BORSA
DOLAR
%0,55
%0,05
%0,78
%0,02
%0,39
5,889
6,532
7,666
121.4
294,8
EURO
ALTIN
BİST
FAİZ

booked.net

Slider

Bozok Üniversitesi Uygulama Kreşi ve Anaokulu hizmete açıldı

Oluşturma 18 Aralık 2014 Kategori Yozgat Haberleri İzleme 578

Bozok Üniversitesi Uygulama Kreşi ve Anaokulu hizmete açıldı

Yozgat Bozok Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Uygulama kreşi ve anaokulu hizmete açıldı.

Açılış Törenine Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Şaban Kütükoğlu, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Korkmaz, açılışta yaptığı konuşmada, Uygulama Kreşi ve Anaokulu’nun 2014-2015 ikinci yarıyıl döneminde öğleye kadar kreş ve anaokulu hizmeti, öğleden sonra ise çocuk gelişimi bölümü öğrencilerinin faydalanacağı sanatsal faaliyetler ve dil kurslarını içinde barındıran bir eğitim programını hayata geçireceklerini söyledi.

Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’ta Uygulama Kreş ve Anaokulu’nun Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi’nin (EKAP) bir devamı olduğunu belirterek, daha kaliteli eğitim için çalıştıklarını ifade etti. Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar’da yaptığı konuşmada çocuklara sıcacık bir eğitim yuvasını kazandırmış olmanın sevincini yaşadıklarını belirtti. Uçar, "Üniversitemiz Uygulama Kreşi ve Anaokulu’nun eksikliği uzun süredir ciddi bir ihtiyaçtı. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkıları ile böyle anlamlı bir eğitim yuvasını kazandırıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliğimiz ve ortaklığımız sadece bugünle sınırla değil. Milli Eğitim Bakanlığının bulunduğu illerdeki üniversiteler ile işbirliği yapmalarına yönelik gönderdiği genelge çerçevesinde üç yıl önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Üniversitemiz ve Valilik olarak Yozgat’ta Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi’ni hayata geçirdik. Üniversitemiz bünyesinde yer alan Uygulama Kreşi ve Anaokulu da bu zincirin bir halkasını teşkil ediyor. Şu anda yaygın eğitim kapsamında ücretsiz yabancı dil kursları veriliyor. Sanatsal kültürel kapsamda da bu tür eğitim faaliyetlerini işbirlikleri çerçevesinde sürdürmeyi amaçlamaktayız. Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu eğitim yuvasının hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Uçar tarafından İli Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Korkmaz’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Daha sonra Uygulama Kreşi ve Anaokulu’nun açılış kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.

İlk yorumu siz yazın!

Paylaşmak için daha fazla? (İsteğe bağlı)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview:
Slider