Yozgat Namaz
Vakitleri
İmsak
06:24
Güneş
07:52
Öğle
12:56
İkindi
15:27
Akşam
17:49
Yatsı
19:12
Slider

Hafif Kar Yağışlı
Hafif Kar Yağışlı
2020-01-18
YOZGAT
HAVA DURUMU
PlayPause
Slider
CANLI BORSA
DOLAR
%0,55
%0,05
%0,78
%0,02
%0,39
5,889
6,532
7,666
121.4
294,8
EURO
ALTIN
BİST
FAİZ

booked.net

Slider

Ücretlerini alamayan şoförler Kaymakamlık önünde eylem yaptı

Oluşturma 13 Aralık 2014 Kategori Sorgun Haberleri İzleme 391

Ücretlerini alamayan şoförler Kaymakamlık önünde eylem yaptı

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde okul servis şoförleri üç aydır para alamadıkları ileri sürerek önce banka önünde daha sonra ise Kaymakamlık önünde eylem yaptı. 

Öğrencileri okullarına bıraktıktan sonra banka önünde eylem yapan servis şoförleri, daha sonra Kaymakamlık binasına geçerek Kaymakam Ali Arslantaş ile görüşmek istedi. Arslantaş’ın makamında olmaması üzerine Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ile görüşen şöförler, 3 aydır ücretlerini alamadıklarını ifade etti.

Erkekli köyünden İlçe merkezine öğrenci getirdiğini belirten servis şoförü Münir Bulut, “Erkekli’den, Mirahor’dan yani her kesimden burada servis şoförleri var. 9’uncu ayın 15’inden bu yana mağdur durumdayız. Milli Eğitim Müdürlüğüne gidiyoruz, Mal Müdürlüğüne gönderiyor. Mal Müdürlüğüne gidiyoruz, özel idareye, özel idare gidiyoruz oda bankaya gönderiyor. Yani bizim paramızı bankada çalıştırıyorlar. Yani yetkililerden hiç kimse oralı olmuyor. Bu vatandaşın hepsi mağdur. Mazot yakıyor. Lastik alıyor. Petrolcü mazot vermiyor. Milletin sıkıntılarını gidermesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız.” dedi.

Muzaffer Şahin de köylerden servis aracı ile öğrenci taşıdığını bu yüzden İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan ihaleye girdiklerini ifade ederek, “İhaleyi aldığımız günden buyana mazot yakıyoruz ve bir kuruşu para almadık. 12’inci ayın 12’si oldu paramızı alamıyoruz. Özel İdare bankaya gönderdim diyor. Bugün haftanın son günü oldu yine paramızı alamadık.” diye konuştu.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ise ilgili bankayla görüştüğünü servis şoförlerinin alacaklarının bugün ödeneceğini ifade etti.

İlk yorumu siz yazın!

Paylaşmak için daha fazla? (İsteğe bağlı)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview:
Slider