Kaymakam Şengök: SYDV yardımları devam ediyor

Oluşturma 03 Ocak 2015 Kategori Yerköy Haberleri İzleme 471

Kaymakam Şengök: SYDV yardımları devam ediyor

Yozgat’ın Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, devletin her zaman yardıma ve bakıma muhtaç vatandaşının yanında olduğunu belirtere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYDV) yardımlarının devam ettiğini söyledi.

Kaymakam Nevzat Şengök, yaptığı açıklamada vakfın çalışmalarını değerlendirdi. Şengök, “İlçemizde vakfımızın faaliyetleri aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda ilçe genelinde 46 asker ailesine 59 bin 500 TL, 1.677 ihtiyaç sahibi aileye kömür yardımı, 866 aileye 154 bin TL nakdi yardım, eşi vefat etmiş kadınlara ise 327 bin 250 TL ödeme yapıldı.” dedi.

İlçede yaklaşık 300 kişiye SYDV aşevi görevlileri tarafından hazırlanan iki öğün sıcak yemeğin verildiğini ifade eden Kaymakam Şengök, “Vakfımız tarafından günde yaklaşık 300 dar gelirli ailemize iki öğün olmak üzere sıcak yemek verilmektedir. Bu yemekler aşevi görevlilerince ihtiyaç sahibi ailelerimizin kapısında teslim edilmektedir. Ayrıca aşevine makbuz karşılığı kurban eti, adaklık bağışlarıda yapılmaktadır. Bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız buraya yapabilirler.” diye konuştu.

1 Oy (s).
1 Yorum (s).
tema
6 days ago.
Your review
jhÖğrenciler Nurdoğdu Ortaokulu müdür yardımcısı Mustafa Oğuz İbiş rehberliğinde ev ev gezerek vatandaşlara kandil simidi ikram etti. Nurdoğdu Ortaokulu müdür yardımcısı Mustafa Oğuz İbiş yaptığı açıklamada, kandillerin birlik beraberlik adına manevi duyguların en yoğun olarak yaşandığı gün ve geceler olduğunu belirtti. İbiş, "Bugün alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sas)’in doğum günü olan Mevlid Kandili'dir. Bizler de öğrencilerimizle bugünün ruhuna uygun hareket etmek ve bir geleneği devam ettirmek için vatandaşlarımıza kandil simidi dağıttık. Cuma namazında okulumuza komşu camilerde başlayan kandil simidi ikramımız daha sonra okulumuza komşu olan evlerle devam etti." dedi.
Devamını Göster
0 of 0 people found the following review helpful

Paylaşmak için daha fazla? (İsteğe bağlı)

..%
No description
  • Size:
  • Type:
  • Preview:
Slider
Slider
Slider

Please publish modules in offcanvas position.